«ЖИТТЯ ПОВ'ЯЗАНЕ З МУЗЕЄМ…» - ЗУСТРІЧ ІЗ ЗАСЛУЖЕНИМ ПРАЦІВНИКОМ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ, ДОЦЕНТОМ КАФЕДРИ КУЛЬТОРОЛОГІЇ МАРІУПОЛЬСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ЮЗЕФОМ НІКОЛЬЧЕНКО

21 травня 2024

21 травня Музейний марафон - 2024 продовжив захід «Життя пов'язане з музеєм...» - зустріч із нашим земляком Юзефом Нікольченком, викладачем Маріупольського державного університету, Заслуженим працівником культури, відмінником освіти України. На заході зібралися музейники, науковці, історики, маріупольці, щоб поспілкуватися з творчою особистістю, людиною непересічного розуму та широкого світогляду.

Директор музею Олександр Булига розпочав захід і підкреслив, що нам сьогодні надзвичайно приємно зустрітися з  Юзефом Мойсейовичем, який народився в м. Сарни на Рівненщині. Здобувши освіту, він почав працювати в музеї з кінця 1970 р., тоді ж очолив археологічну експедицію та відділ охорони пам’яток історії та культури. Цей період його трудової діяльності був позначений значними досягненнями у дослідженні археологічних пам’яток на території Рівненської та Волинської областей.

Юзеф Мойсейович подякував за теплі слова, згадав роки роботи у Рівненському краєзнавчому музеї, коли директором був В. Я. Сидоренко; говорив і про свого вчителя і наукового керівника, видатного українського археолога, історика, музеєзнавця, доктора історичних наук І. К Свєшнікова.

З теплотою в голосі розповів Юзеф Мойсейович про колектив, в якому починав працювати в 70-х роках; як будували музейну експозицію; як проводили перші розкопки на полі Берестецької битви; відкривали експозиції в  районних музеях; популяризували культуру і історію завдяки роботі автомузеїв; свою роботу у 90-і роки, коли  він був заступником начальника Рівненського обласного управління культури, а потім начальником управління культури Рівненської ОДА.

З 1998 року Юзеф Мойсейович розпочав викладацьку і наукову діяльність у Маріупольському гуманітарному інституті на кафедрі історичних дисциплін. Сьогодні він знову у Рівному, через війну має статус ВПО.

Юзефу Мойсейовичу слова подяки і вдячності за співпрацю, за закладені основи музейної справи в Україні висловили:

  • історик, музейниця В. Данілічева
  • відомий український художник В. Гвоздинський
  • голова Рівненської обласної профспілкової організації П. Давидюк
  • завідувач Літературного музею У. Самчука М. Федоришин
  • художник Ярослав Марчук
  • методистка обласної дитячої бібліотеки Л. Лісова
  • кураторка культурних проєктів центру підтримки «Я Маріуполь» Марина Фесенко.

На завершення зустрічі директор музею О. Булигаза за вагомий внесок у розвиток музейної справи і збереження культурних цінностей вручив Ю. М. Нікольченко Диплом «Почесний музейник».

Тетяна Каук - ст. науковий співробітник відділу маркетингу, розвитку та комунікацій Рівненського обласного краєзнавчого музею