8 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ 1939-1945 РОКІВ

8 травня 2024

8 травня в Україні відзначається День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні з метою вшанування всіх жертв 1939–1945 років.
1939 рік – рік, який зруйнував людські долі; рік, який поділив життя на «до» і «після»; рік, який увійшов в історії, як початок найкривавішої війни. Українці пережили дві окупації, відчули на собі жорстокість нацистської та радянської влади, зіткнулися з двома тоталітарними режимами.
Нацистська армія, яка прийшла на українські землі в 1941 році, намагалася знищити нашу націю, відібрати наші землі, зробити з нас «рабів» нацистської Німеччини. Але проти жорстокого та сильного ворога виступили згуртовані українці: понад 6 млн. у лавах Червоної Армії та близько 100 тис. в Українській Повстанській Армії.
Боротьба, яка тривала до 1945 року забрала мільйони життів військових та цивільних.
Сьогодні Україна знову виборює свою незалежність! 2022 рік став для українців роком «1939». Війна, яку розпочала росія знищила систему міжнародних відносин, встановлену після Другої світової війни. Збройною агресією проти України вона розв’язала першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки. У цьому рф нагадує гітлерівську Німеччину 1930-х років напередодні глобального конфлікту. А ми маємо нагадувати світові, що слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти напередодні Другої світової заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.
День пам’яті та примирення символізує не тріумф переможців над переможеними, а застереження – диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.