ЗАХІД "СВІЧА ПАМ'ЯТІ - 2024" З НАГОДИ 119-ОЇ РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ УЛАСА САМЧУКА

20 лютого 2024

В Рівному відзначили 119-у річницю від дня народження Уласа Самчука. Представники державної влади та місцевого самоврядування, літератори, митці, громадськість міста поклали квіти до пам’ятника нашого славетного земляка на Театральній площі.

Продовжилися урочистості в Літературному музеї Уласа Самчука.  Секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян вручив нагороди двом відомим рівнянам:

- Максиму Кривцову (посмертно) - за поезії «Вірші з бійниці». Рівнянин Максим у 2014 році став добровольцем і долучився до лав Національної гвардії. З початком повномасштабного вторгнення повернувся на фронт. «Вірші з бійниці» — це дебютна авторська збірка поета, яка внесена до рейтингу найкращих книжок 2023 року.  Нагороду отримала мама Максима – Надія Михайлівна;

- рівненській письменниці Людмилі Марчук за історичний роман-трилогію «Я звідси не поїду», присвячений 80-річчю Української Повстанської Армії та великій перемозі України над російським агресором.

Хвилиною мовчання вшанували гості заходу тих, хто віддав своє життя за Україну в російсько-українській війні.

Микола Федоришин, завідувач музею, заслужений працівник культури України виступив з доповіддю: «З невідомого: Улас Самчук і Чікаго», а також презентував відкриття в музеї нової експозиції «Сергій Іллюк - державник, приятель та спільник Уласа Самчука».

На святі була лавреатка Рівненської міської відзнаки імені Уласа Самчука за 2023р. - письменниця Анна Лимич, яка привітала Переможців конкурсу Людмилу Марчук та рідних Максима Кривцова, відмітивши, що премія радісна і сумна водночас. Пані Анна підкреслила, що сьогодні створюється новітня українська література, нове майбутнє, оплачене сотнями людських життів.

В музеї також відбулося урочисте нагородження Переможців конкурсу молодіжної публіцистики «Юні літописці українського простору» в різних номінаціях.  Ними стали студенти Рівненського економіко-технологічного коледжу, учні рівненського ліцею №28, Здолбунівського ліцею та студент Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука. Їх щиро вітали патріотичними співами минулорічні лавреати –  студентки Рівненського економіко-технологічного коледжу.

Друг музею Олександра Комісарова привітала нагороджених і зазначила, що рівненська Спілка письменників разом із Літературним музеєм започатковують  новий проєкт «Літературні колажі», де будуть публікації про відомих людей, про події, що відбуваються навколо нас. 

Захід пройшов у теплій невимушеній атмосфері, з музичними вітаннями, врученням квітів і завершився за старою українською традицією - узваром, святковим пирогом та спільним фотографуванням на згадку.

Тетяна Каук - ст. науковий співробітник відділу маркетингу, розвитку та комунікацій Рівненського обласного краєзнавчого музею