
ВІДДІЛ ІСТОРІЇ

ВІДДІЛ ПРИРОДИ

ХУДОЖНІЙ ВІДДІЛ

9 квітня 2020
Slow Art Day або День неспішного мистецтва – міжнародний проект, який щороку, починаючи з 2009, проходить в багатьох музеях світу. Його ідея полягає у тому, щоб заохотити відвідувачів оглядати твори повільно й ретельно, вникаючи в кожну деталь, витративши на знайомство з однією роботою хоча б 10 хвилин, а не звичні 8-14 секунд.
Ініціатором заснування такої акції став американець Філ Террі , після того як провів перед єдиним мистецьким твором цілу годину, відчувши на собі переваги методу неспішного споглядання.
Зазвичай, День неспішного мистецтва передбачає, що відвідувачі розглядають 5 запропонованих творів мистецтва (чи інших експонатів), а тоді на певний час всі охочі зустрічаються в музеї та діляться враженнями від побаченого.
Цього року День неспішного мистецтва проходив 4 квітня. В умовах всесвітнього карантину, коли експонати віддалені від відвідувачів, музеї шукали нові форми проведення акції.
Рівненський обласний краєзнавчий музей запропонував своїм відвідувачам долучитися до Дня неспішного мистецтва на сторінках у соц. мережах. Протягом дня підписникам пропонували неспішно та вдумливо оглядати твори мистецтва, які виставлялися в Facebook та Instagram, давати відповіді на запитання, і за бажанням, ділитися своїми враженнями, знаннями про представлені експонати.
Старша наукова співробітниця сектору мистецтв Оксана Лозяк підготувала 4 експоната РОКМ: ікона «Різдво Марії» кін. 17ст., ікона «Покров Богородиці», 15ст., полотно «Ровно. вул. Ленінська» Івана Степановича Кузнєцова та картину німецького художника-портретиста, жанрового живописця Вальтера Фірле «За читанням книги» кін.19 –поч. 20ст.