
ВІДДІЛ ІСТОРІЇ

ВІДДІЛ ПРИРОДИ

ХУДОЖНІЙ ВІДДІЛ

2 квітня 2019
В Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулися орнітологічні збори присвячені Всесвітньому дню птахів. Організаторами зборів були: Українське товариство охорони птахів, Західноукраїнське орнітологічне товариство та Рівненський обласний краєзнавчий музей.
Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме в квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.
День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію. Вперше цей день, як масове дитяче свято, стало проводитися в Сполучених Штатах Америки ще з 1894 року. Організатором виступив педагог Чарльз Бебкок (інтендант шкіл) з містечка штату Пенсильванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбургська телеграфна хроніка», яка стала популяризувати це свято.Далі воно отримало популярність завдяки ЗМІ і почало масово проводитися у всіх штатах. Буквально за кілька років День птахів дуже швидко поширювався по різних країнах. Це свято вважається найпершим, що з'явилися в так званому «екологічному календарі». Відзначати в Європі його почали вже в 1906 році.
Мета цієї акції – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів.
Суттевою загрозою є забруднення навколишнього середовища. Само собою, в цьому теж винна людина, що поставила на грань зникнення птахів не тільки своїм безконтрольним полюванням, але також і використанням пестицидів, небезпечним перетворенням природних місць існування - вирубування лісів, викошування та спаленя трав… Усе це для багатьох птахів - справжні катастрофи...
Звичайно ж, наступ людини на пернатих припинити не вийде. Однак уповільнити його можливо. Саме до цього і закликає Міжнародний день птахів. Мета багатьох заходів - домогтися збільшення площ заповідних територій, особливо тих, де мешкають види птахів, занесених до Червоної Книги.
На зборах з доповідями виступали:
Був проведений майстер-класс по виготовленню штучних гніздівель із пластикових бутлів з-під води. Зроблені гніздівлі були вивішані на території парку музею.
На заході були присутні представники: Рівненської малої академії наук, Здолбунівської гімназії, Екологічного центру ПДМ, ліцею с. Великий Житин, Решуцької школи, Рівненського економіко-технологічного коледжу, станції юнатів, Дермансько-Острозького НПП, Рівненські школярі та мешканці міста.
Дмитро Наумов
завідувач відділу природи