ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ "РІВНЕ У ПОРТРЕТАХ"

23 серпня 2018

 

23 серпня 2018 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка, присвячена Дню Незалежності України і Дню міста - «Рівне в портретах». На портретах представлені рівняни, які стали відомими не лише в своєму місті, а й в Україні та світі – завдяки своєму вкладу (в тій, чи іншій мірі)  в розбудову міста, розвиток його освіти, мистецтва, культури, духовності.

        Найстаріша робота на цій виставці – копійний портрет з оригіналу ХУІ століття княгині Острозької Беати Костелецької, власниці Рівного з 1539 року. Вона в середині ХУІ століття збудувала в Рівному католицький храм – костел Успіння Пресвятої Діви Марії (нині майже на цьому ж місці стоїть збудований 1900 року костел Св. Антонія).

        Загалом на виставці представлено 36 робіт – живописні й скульптурні портрети та міські пейзажі. На портретах зображені рівняни різного віку, різних часів, професій – письменники, музиканти, літератори, спортсмени, вчені, лікарі, священики…; зворушують портрети дітей та близьких родичів художників. Автори робіт (їх 14)– як сучасні рівненські художники, так і ті, що вже пішли з життя: Г. Косміаді, В. Гвоздинський, Л. Гвоздинська, В. Колосов, С. Верославов, М. Йориш, О. Гурістюк та ін. Надають особливого колориту виставці міські пейзажі О. Гурістюка – він фіксує старі будівлі Рівного, на жаль, їх залишилося зовсім небагато. Художник не просто зображає будинок, а передає ніби його внутрішній стан, навіть характер – як живої істоти. Сам Олександр називає ці роботи «портретами будинків». Також приверне увагу відвідувачів ще одна робота Гурістюка – портрет Надії Косміаді, дочки художника Георгія Косміаді, який жив і працював у Рівному  в 20-30 роки хх ст. Експонується тут і його автопортрет. Сама Надія Георгіївна також відвідала презентацію, коротко, але дуже цікаво розповіла про те, як її батько виховував молодих художників.

        Художники, присутні на презентації, подякували працівникам музею за створення такої оригінальної виставки саме напередодні найголовнішого свята в нашій державі, побажали успішного продовження традиції виставок історії краю через мистецтво.

       

        Авторами та організаторами виставки є Тетяна Міненко і Оксана Лозяк – старші наукові працівники художнього відділу музею.

        Виставка діятиме до 30 вересня 2018 року. 

 

23.08.2018

С н с   Лілія Толстуха