ШОСТІ ЧИТАННЯ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЯ УКРАЇНИ БОРИСА ВОЗНИЦЬКОГО

16 квітня 2018

16 квітня 2018 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулися шості Читання пам’яті Героя України, нашого земляка Бориса Возницького. Саме 16 квітня 1926 року, 92 роки тому,  він народився в с. Ульбарів на Рівненщині.

        В Читаннях взяли участь науковці музеїв Рівненської області: с. Пересопниця, с. Пляшева, міст Острог, Дубно, Рівне.

        Темою Читань була вже дуже болюча проблема в нашій державі, яка стосується збереженню пам’яток національної культури: «Культурна спадщина Рівненщини: минуле, сучасне, майбутнє».

        В доповідях всіх учасників звучали факти недбалого ставлення до  пам’яток, які вже давно викликають тривогу і науковців, і громадськості. І це при тому, що необхідні норми і документи дотримані. Проте відбувається повзуча атака будівельників на унікальні пам’ятки – з’являються все нові комплекси і центри просто на місцях існування багатошарових поселень, від доісторичної доби до початку ХХ-го століття. Прозвучали й риторичні запитання від науковців, на які хотілось би почути відповіді.

        Поділилися музейники і досвідом, як обійтися мінімальними зусиллями і коштами для того, щоб якщо не відреставрувати, то хоча б законсервувати ті об’єкти, які перебувають у плачевному стані.

 

16.04.2018    С н с   Лілія Толстуха

 

ШОСТІ ЧИТАННЯ

ПАМ’ЯТІ ГЕРОЯ УКРАЇНИ БОРИСА ВОЗНИЦЬКОГО

16 квітня 2018 року, актова зала Рівненського обласного краєзнавчого музею, початок о 10:30

Тема: Культурна спадщина Рівненщини: минуле, сучасне, майбутнє»

ПРОГРАМА ЧИТАНЬ:

  1. До проблеми пам’яток археологічної спадщини Пересопниці. Директор КЗ «Культурно-археологічний центр «Пересопниця» РОР Микола Федоришин.

 

  1. Пам’ятки історико-культурної спадщини Національного історико-меморіального заповідника Поле Берестецької битви: проблеми та перспективи. Завідувач відділу охорони пам’яток історії та культури Національного історико-меморіального заповідника Поле Берестецької битви Ярослав Ткачук.
  2. Пам’ятка архітектури Національного значення «Гімназія» (1839) – збереження, охорона та реставрація. Директор КЗ «Рівненський обласний краєзнавчий музей» РОР Олександр Булига.
  3. Забезпечення збереження пам’яток архітектури національного та місцевого значення Державного історико-культурного заповідника м. Дубна. Науковий працівник відділу охорони пам’яток Державного історико-культурного заповідника м.Дубна Наталія Іванова.
  4. Стан збереження пам’яток архітектури в Острозькому районі, та методи їх збереження (Культурний барбакан). Керівник Центру мистецтвознавства імені Володимира Овсійчука Національного університету “Острозька академія» Микола Бендюк.
  5. З досвіду дослідження і музейного показу історико-культурної спадщини волинських татарМузеєм книги та друкарства Державного історико-культурного заповідника м. Острога. Завідувач Музею книги та друкарства КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» РОР Світлана Позіховська, старший науковий співробітник Музею книги та друкарства КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» РОР Анатолій Хеленюк.

 Підтверджений факт вивозу острозьких музейних культурних цінностей за межі України на початку 1950-хроків. Заступник директора з наукової роботи КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» РОР Микола Манько.